Nábor nových členů
Nábor nových členů probíhá dvakrát ročně, vždy v LEDNU a v ZÁŘÍ. Termíny náboru se objeví vždy v aktualitách na našich stránkách. V případě vážného zájmu o cvičení se můžete individuálně přihlásit kdykoliv během roku. Když se rozhodnete přihlásit mimo oficiálně vypsané náborové termíny je vhodné se předem domluvit telefonicky nebo e-mailem.
První tréninky jsou vždy společné pro všechny začátečníky bez rozdílu věku a pohlaví. Tato začátečnická skupina se pak postupně rozdělí dle počtu aktivních cvičících a jejich cvičební úrovně. V případě, že budete chtít začít cvičit, tak si zde stáhněte přihlášku do našeho klubu a doneste ji na Váš první trénink již vyplněnou i s příslušnou finanční částkou za tréninky (bližší informace ohledně plateb Vám poskytneme v kanceláři Aikido).
Charakteristika kurzů, ke kterým se hlásíte do Alceda, střediska volného času:
Aikido děti:
Nenásilná všestranná pohybová příprava dětí prostřednictvím japonského bojového umění Aikido a pohybových her. Zároveň se děti naučí i základy etikety a hodnotové principy tradičních bojových umění.
Určeno pro děti od 8 do 14 let. Trénink pro pokročilé děti je 2x týdně (ÚT 17:00-18:00 hod. - hlavní trénink a dle pokročilosti také ve ČT 18:00-19:00 hod.) v prostorách Alceda Vsetín. Trénink pro děti začátečníky je každý čtvrtek od 17:00 do 18:00 hod. rovněž v prostorách Alceda Vsetín.
Aikido 1 a 2:
Aikido pro začátečníky a pokročilé. Nesoutěžní bojové umění, které v harmonických technikách komplexně rozvíjí tělesnou i duševní stránku osobnosti. Aktivní sebeobrana a dlouhodobá perspektiva cvičení pod vedením zkušených trenérů. Určeno pro děti od 15 let a dospělé bez omezení věku. Tréninky probíhají 2x týdně. V ÚT od 18:00 do 20:00 a ve ČT od 18:00 do 20:00 hod. v prostorách Alceda Vsetín.
Vstup do DOJO (tělocvičny) není nijak omezen a tak se dle rozpisu tréninků přijďte na trénink nejprve podívat, a pak se můžete rozhodnout, jestli začnete cvičit, či nikoli.

|
Soubor ke stažení: Přihláška do klubu SKP Aikido Vsetín
Vyplněná a podepsaná přihláška je nezbytným dokumentem potrvuzujícím členství v klubu SKP Aikido Vsetín.
Informace o souboru: Velikost 307 kB | Aktualizováno 12/02/18 | Typ souboru Adobe AcroRead (PDF)
|
Můj první trénínk
První trénink
Pokud čtete tyto řádky, pravděpodobně jste se již rozhodli, že to s Aikidó zkusíte (-:
Na svůj první trénink ještě rozhodně nebudete potřebovat kimono, ve kterém se normálně Aikidó cvičí. Z počátku lze kimono nahradit bavlněnými tepláky, či kalhotami (ne šusťáky se zipsem!) a pevným tričkem s dlouhým rukávem, popřípadě lehčí mikinou. Na tatami (žíněnce) se cvičí bosky, takže sportovní obuv potřebovat nebudete. Aby nedošlo ke zranění, tak se veškeré šperky, řetízky a hodinky během tréninku nenosí a nezapomeňte si taky ostříhat dlouhé nehty na nohou i na rukou. Cennosti si nenechávejte v šatnách, ale vezměte si je s sebou do tělocvičny (nezapomeňte vypnout zvonění na mobilním telefonu). Pokud se chcete po tréninku osprchovat a nebo jen opláchnout, tak nezapomeňte na ručník a mýdlo. V dojo (tělocvičně) se přezouváme, takže přezůvky se taky budou hodit.
Hlavně však nezapomeňte na dobrou náladu a chuť do cvičení.
Etiketa v Dojo (tělocvičně)
Převlékejte se jen v šatnách a nebo na určených místech. Nikdy ne na tatami (žíněnce)!
Když vcházíte do Dojo a vstupujete na tatami, tak se mírně ukloňte k místu kamiza. To platí i při odchodu.
Před cvičením si sundejte hodinky, prstýnky, řetízky a vypněte zvonění mobilních telefonů.
Na tatami nepatří jídlo ani pití. V Dojo je zakázáno kouřit.
Na tatami je zakázáno vstupovat v obuvi. Výjimkou je zranění nohy vyžadující obuv.
Na tréninky choďte včas. Studenti by měli být vyrovnáni a usazeni v Seize přibližně 3-5 min. před zahájením cvičení. Pokud přijdete později, sedněte si tiše na okraj tatami nebo Dojo a vyčkejte, dokud Vám učitel nedá povolení ke vstupu.
Udržujte kimono nebo cvičební úbor čistý, neroztrhaný a bez zápachu.
Chcete-li z jakýchkoli důvodů opustit Dojo během výuky, požádejte o to učitele.
Vyhýbejte se sezení zády k obrazu O-Senseie. Neopírejte se o zeď a neseďte s nataženýma nohama. Seďte buďto v Seize nebo v tureckém sedu.
Omezte hovor na minimum. Jediná konverzace by se měla otáčet okolo Aikido. Je velmi neslušné mluvit, když učitel hovoří k ostatním.
Před každým cvičením se partnerovi krátce ukloňte. Úklona nemá nic společného s náboženstvím. Úklona vnáší do Aikido japonského ducha, je považována za vyjádření úcty a indikuje otevřenost a ochotu učit se od ostatních a učitele.
Máte-li problémy s technikou, nekřičte přes celou místnost na učitele. Nejprve pozorujte ostatní - je to efektivní. Pokud se vám stále nedaří, přistupte ve vhodném okamžiku k učiteli a poproste o pomoc.
Příkazy učitele provádějte okamžitě - nenechejte zbytek osazenstva na Vás čekat! Během cvičení zbytečně nedemonstrujte svou sílu nebo um.
Je velmi slušné uklonit se učiteli, když Vám během cvičení něco poradí.
Jestliže během výuky učitel něco předvádí skupince ve Vaší blízkosti, je vhodné uvolnit svůj vlastní cvičební prostor a poskytnout učiteli dostatečné místo k ukázce.
Uvědomte si, že jste v Dojo, abyste se něco naučili a nikoli uspokojili své ego.
Respektujte ty, kdo jsou více zkušení. Nikdy se nepřete o techniku a nenuťte jiným Vaše představy.
Nikdy nepoužívejte k cvičení kimono nebo zbraně druhého.
Průběh tréninku
Trénink začíná společným pozdravem. Následují krátká dechová cvičení a rozcvička. Ta začíná zahřátím organismu, pak následuje strečink, nácvik kroků a pádů. Již samotná rozcvička obsahuje řadu důležitých prvků z Aikidó. Po rozcvičce přichází na řadu vlastní nácvik technik Aikidó, které vyplňují největší část tréninku. Jistá část tréninku se věnuje také cvičením se zbraněmi. V Aikidó se cvičí převážně s Jo (125 - 140 cm dlouhá dřevěná tyč), dále s BOKENEM (dřevěný meč) a s TANTO (dřevěný nůž). Na závěr tréninku se provádí uvolňovací cvičení, popřípadě krátké masáže. Trénink končí opět společným pozdravem.